Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Новіков Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Новіков Д. Г. 
Моделювання системи бюджетування підприємства в умовах трансформаційної економіки : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.03.02 / Д. Г. Новіков; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2003. - 19 c. - укp.

Класифіковано бюджети підприємства, досліджено їх ієрархічну структуру та підходи до формування. Запропоновано концепцію організації системи бюджетування підприємства, що грунтується на процесно-орієнтованому підході до формування системи бюджетів, оперативному аналізі та контролі за її виконанням. Розроблено моделі: формування системи бюджетів у процесно-орієнтованій системі бюджетування підприємства; механізмів розрахунку на базі системи бюджетів показників агрегованого балансу, абсолютних показників фінансової стійкості, коефіцієнтів автономії, ліквідності, рентабельності, оборотності; механізму встановлення послідовності перепроектування бізнес-процесів підприємства, що базується на аналізі співвідношення їх значимості та здійснених витрат; обліку виконання операційного бюджету підприємства та бюджету руху грошових коштів; розрахунку індикаторів виконання бюджетів. Запропоновано структуру інформаційної системи підтримки прийняття рішень у системі бюджетування вищого навчального закладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Корепанов В.  
Хвильовий експеримент на мікросупутнику "Чібіс-М" / В. Корепанов, А. Марусенков, С. Беляєв, С. Клімов, Л. Зелений, Д. Новіков, Ч. Ференц, Я. Ліхтенбергер, Л. Боднар // Косм. наука і технологія. - 2010. - 16, № 3. - С. 59-67. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Зазначено, що дослідження процесів, які відбуваються під час розрядів блискавки, є актуальним завданням космічної фізики. Саме на це спрямовано експеримент на борту мікросупутника "Чібіс-М" (запуск у 2010 р.), який містить два набори космічної апаратури: "Гроза" та "Хвильовий комплект". Від цього проекту очікуються особливо цікаві результати, оскільки вперше заплановано не тільки прямі спостереження блискавок, але й одночасні дослідження викликаних ними хвильових процесів (дослідження проводитимуться як з борту супутника, так і зі станцій наземної підтримки), що дасть безпрецедентну нагоду спостерігати розвиток блискавкового механізму від виникнення до дисипації в формі електромагнітних хвиль. У межах електромагнітного експерименту на борту мікросупутника "Чібіс-М" будуть проведені вимірювання електричного та магнітного полів і густини електричного струму. Особливу увагу сконцентровано на ННЧ-ДНЧ-діапазоні. Ці хвилі відіграють головну роль у взаємодії в системі магнітосфера - іоносфера - атмосфера - літосфера, і їх дослідження є необхідними для розкриття механізму цієї взаємодії. Описано наукові завдання проекту та склад бортової апаратури "Хвильовий комплект".


Індекс рубрикатора НБУВ: О643 + В640.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Новіков Д. О. 
Особливості правового регулювання праці медичних працівників : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Д. О. Новіков; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено особливості правового регулювання праці медичних працівників. Проаналізовано норми трудового законодавства України, міжнародно-правові та нормативні акти деяких зарубіжних країн. Розглянуто специфіку реалізації права медичних працівників на працю за умов відсутності моральної та матеріальної мотивації медичної діяльності, недостатньої компенсації за працю у небезпечних та шкідливих умовах праці, правового та соціального захисту медичних працівників; питання, пов’язані із здійсненням державних реформ в галузі охорони здоров’я. Розглянуто єдність та диференціації правового регулювання праці медичних працівників, а також виділення критеріїв, які обумовлюють прийняття спеціальних норм трудового права у сфері медичної діяльності. Досліджено особливості правового регулювання основних умов праці медичних працівників. Обгрунтовано конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення законодавства у сфері регулювання праці медичних працівників в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)824 + Р11(4УКР)п

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Новіков Д. А. 
Моделювання впливу трудового потенціалу на економічну результативність промисловості регіонів України / Д. А. Новіков // Економіка і регіон. - 2017. - № 2. - С. 11-17. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано управлінські заходи щодо збереження та розвитку трудового потенціалу промисловості регіонів України, розроблені за результатами економіко-математичного моделювання ступеня й характеру впливу часткових показників-факторів трудового потенціалу на результативний показник економіки промисловості - валову додану вартість, що створена в промисловості за регіональною ознакою.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Новікова М. М. 
Методичний підхід до оцінювання фінансового стану організації / М. М. Новікова, Д. А. Новіков // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 1. - С. 147-152. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано методичний підхід до оцінювання фінансового стану організації на підставі узагальнення часткових фінансових показників для їх подальшого аналізу та визначення динаміки, а також обгрунтування тенденцій фінансового стану організації. Основу методичного підходу складає алгоритм реалізації заходів від формування вихідної фінансової інформації за елементами фінансової системи організації, до розрахунку інтегральних показників, їхнього аналізу, розробки критеріїв оцінювання, виявлення та обгрунтування проблем щодо покращання фінансового стану організацій. Використання запропонованого методичного підходу надає можливість на етапі стандартизації часткових фінансових показників визначити їх рівень в сукупності аналогічних показників та оцінити його в порівнянні з еталонними значеннями. Результати реалізації методичного підходу надають можливість приймати обгрунтовані управлінські рішення на основі оцінки фінансового стану організації як результату її діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Новіков Д. Ф. 
Соціальна відповідальність маркетингу на ринку промислових підприємств / Д. Ф. Новіков // Бізнес Інформ. - 2018. - № 11. - С. 352-356. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто один із основних напрямів маркетингової діяльності промислового підприємства - соціальну відповідальність маркетингу. Показано відмінні риси промислового та споживчого ринків і закономірності формування в їх діяльності соціальної відповідальності маркетингу. Проаналізовано діяльність трьох підприємств, що працюють на промисловому ринку: інжинірингової компанії, підприємства з випуску гірничодобувної техніки та підприємства з випуску підйомно-транспортного устаткування. Показано, що рівень соціальної безвідповідальності маркетингу на підприємствах, які працюють на промисловому ринку, мінімальний, а причини безвідповідальності на підприємствах промислового й споживчого ринків різні. Жодне з цих підприємств за останні 10 років не платило штрафи за невідповідність заявленого рівня якості своєї продукції, тому що дорожить своєю репутацією та не йде на риск втрати замовників. Уточнено визначення "соціальної відповідальності промислового маркетингу", яке полягає в необхідності мінімізації відхилення від діючої технології виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-645.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кондратенко Н. О. 
Методичне забезпечення оцінки ризиків в управлінні кадровим потенціалом промислового підприємства / Н. О. Кондратенко, Д. А. Новіков // Бізнес Інформ. - 2018. - № 12. - С. 453-459. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Узагальнено існуючі підходи та запропоновано методичне забезпечення оцінки ризиків в управлінні кадровим потенціалом промислового підприємства. З'ясовано, що при дослідженні кадрового потенціалу промислового підприємств. необхідно враховувати всі можливі ризики, які можуть виникати при управлінні персоналом підприємства. Запропоновано оцінку ризиків в управлінні кадровим потенціалом промислового підприємства здійснювати з урахуванням його кадрових потоків. Представлено класифікацію ризиків та місце ризиків у системі управління кадровим потенціалом промислового підприємства. Для оцінки ризиків реалізації стратегії управління кадровим потенціалом промислового підприємства в розрізі кадрових потоків розроблено перелік ризиків, які можуть виникнути при даному процесі. Наведено послідовність оцінки ризиків управління кадровим потенціалом промислового підприємства. Зроблено висновок про необхідність для промислових підприємств працювати в напрямі створення або вдосконалення системи управління ризиками у сфері реалізації кадрових стратегій та загальної кадрової політики в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-640-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Новіков Д. Ф. 
Соціально відповідальний маркетинг в управлінні якістю та конкурентоспроможністю машинобудівної продукції / Д. Ф. Новіков // Бізнес Інформ. - 2020. - № 1. - С. 367-373. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто характер впливу внутрішньодержавних і світових криз на зниження якості та конкурентоспроможності машинобудівної продукції та, відповідно, на погіршення діяльності вітчизняних підприємств. Показано, що в кінцевому підсумку це призводить до невиконання принципів соціально відповідального маркетингу й погіршення просування продукції, що випускається, на вітчизняних і зарубіжних ринках. У зв'язку з цим обгрунтовано ефективні шляхи розвитку машинобудівних підприємств для виведення їх з кризового стану та успішного просування продукції, що випускається, на ринки. Проведено аналіз відмінних рис у стратегіях довгострокового розвитку вітчизняних машинобудівних підприємств і великих світових корпорацій. Показано, що модернізація виробничих потужностей машинобудівних підприємств на основі придбання сучасного обладнання та навчання персоналу дозволить в найкоротші терміни посилити промисловий розвиток держави і тим самим підвищити добробут жителів України. Цього можна досягти завдяки більш високій якості продукції, що випускається, та її більш низьким собівартості й ціни в результаті виконання принципів соціально відповідального маркетингу підприємства. Для ефективної модернізації підприємства розроблено уніфіковану методику її планування та проведення. Застосування цієї методики дозволить керівникам підприємств, навіть з мінімальними знаннями та досвідом проведення модернізації, здійснити її з максимально можливою ефективністю та в підсумку виконати принципи соціально відповідального маркетингу, забезпечивши прибуток підприємству. На основі узагальнення результатів проведених досліджень запропоновано визначення поняття "соціально відповідальний маркетинг вітчизняних машинобудівних підприємств промислового ринку".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.8-823.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Механічна обробка великогабаритних деталей зі зносостійкими наплавочними матеріалами : монографія / Ф. В. Новіков, В. О. Анділахай, І. Є. Іванов, Д. Ф. Новіков. - Харків : ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2015. - 311 c. - Бібліогр.: с. 287-298 - укp.

Наведено теоретичні основи створення прогресивних технологій механічної обробки великогабаритних деталей зі зносостійкими наплавочними матеріалами. Обгрунтовано умови підвищення якості та продуктивності обробки в процесі круглого шліфування робочих контактних наплавлених поверхонь великих і малих конусів і чаш засипних апаратів доменних печей. Подано практичні рекомендації щодо ефективного використання розроблених технологій у виробництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.301.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА805007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Новіков Д. А. 
Теоретико-методичне забезпечення управління трудовим потенціалом промисловості регіонів України : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Д. А. Новіков; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О.М. Бекетова. - Харків, 2016. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано соціально-економічну природу та визначено зміст категорії "трудовий потенціал промисловості регіону" як об'єкта управління на основі поєднання кількісних і якісних характеристик трудових ресурсів промисловості регіону й умов реалізації їхнього трудового потенціалу (ТП), а також економічних, соціальних, демографічних умов його формування, реалізації та розвитку. Розроблено методичний підхід до вимірювання й оцінювання ТП промисловості регіону, оснований на розмежуванні часткових показників на стимулятори та дестимулятори промислового розвитку, визначення рівня кожного показника, узагальнення їх в інтегральній і якісній оцінках із використанням методу нечіткої логіки. Вдосконалено методичний підхід до формування та функціонування системи управління ТП промисловості регіонів України, що складається із системотвірної та системозабезпечувальної підсистем. Їх взаємодія визначається загальною метою управління, а результати управління - якістю управлінської інформації, отриманої в результаті вимірювання й оцінювання ТП промисловості регіонів і моделювання впливу показників-факторів ТП на валову додану вартість з описом характеру та частки впливу для створення інформаційної бази прийняття управлінських рішень та обгрунтування напрямів підвищення ефективності управління ТП промисловості в регіональному менеджменті.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-640-21 + У049(4УКР)682.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Практичні аспекти публічного управління в контексті сталого розвитку : [колект.] монографія / М. М. Новікова, С. І. Чернов, Н. О. Кондратенко, Д. А. Новіков, А. Б. Мазур, Х. І. Калашнікова, М. В. Волкова, М. К. Гнатенко, М. А. Магомедова, С. О. Гайдученко, Ю. І. Лях, В. М. Бабаєв, С. І. Плотницька, О. А. Дєгтяр, Т. В. Бєльська, С. В. Волік, Т. М. Бурмака, В. С. Шевченко, К. О. Великих, М. В. Боровик, Г. В. Запорожець; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О.М. Бекетова. - Харків : Друк. Мадрид, 2019. - 238 c. - Бібліогр.: с. 223-238 - укp.

Увагу приділено практичним аспектам удосконалення публічного управління в контексті сталого розвитку в умовах сучасних викликів на національному та регіональному рівнях на засадах партнерських відносин між державною владою та громадськістю. Наведено результати наукових досліджень щодо визначення й обгрунтування ролі систем державного управління та місцевого самоврядування у забезпеченні практичних аспектів сталого розвитку України. Розглянуто напрями державної політики економічного розвитку регіонів України. Визначено вплив процесів глобалізації на розвиток суб'єктів та об'єктів публічного адміністрування в Україні. Висвітлено практичні питання з удосконалення публічного управління бізнес-структурами, громадськими організаціями та закладами вищої освіти. Розглянуто механізми розвитку державно-приватного партнерства й органів публічного управління. Подано інформацію щодо ефективності комунікативної діяльності в публічному управлінні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Стан та тенденції розвитку сучасного підпрємництва : монографія / М. П. Денисенко, О. В. Ольшанська, А. О. Мельник, Н. П. Борецька, І. П. Мігус, Г. Рустамбеков, С. Г. Натрошвілі, Г. Б. Тітаренко, І. К. Бистряков, Т. Є. Воронкова, В. В. Бугас, З. Я. Шацька, К. В. Фокіна-Мезенцева, О. Ю. Будякова, В. В. Бугас, Е. Г. Толкачева, А. О. Липская, В. В. Ліщук, Д. В. Клиновий, І. О. Петровська, Э. Дадашев, Я. С. Коваль, С. В. Бреус, Ю. В. Зимбалевська, Ю. В. Костинець, В. В. Костинець, О. М. Ніфатова, Г. О. Крапівіна, Т. М. Янковець, Є. Б. Хаустова, В. М. Шульга, Н. О. Бабіна, Г. Р. Натрошвілі, Т. Г. Бабина, І. Ю. Предко, Е. Мамедова, О. В. Тітаренко, П. С. Якушко, Д. В. Григорчук, І. В. Кузьменчук, Д. В. Новіков; ред.: М. П. Денисенко; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - Київ : КНУТД : ДКС центр, 2019. - 463 c. - укp.

Висвітлено теоретичні основи детермінантів розвитку бізнес-cередовища підприємств, організацій, закладів вищої освіти в економічних, соціальних та інформаційних аспектах. Особливу увагу приділено механізму забезпечення сталого розвитку підприємницьких структур та безпековим проблемам розвитку підприємництва. Розглянуто питання обліку, контролю та аналізу у забезпеченні ефективності сучасного управління суб'єктами підприємницької діяльності. Досліджено проблему щодо сучасних тенденцій та перспектив стратегічного розвитку підприємництва в Україні та за кордоном.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Новіков Д. Ф. 
Ефективне управління технологіями машинобудівних підприємств - важливий фактор підвищення якості їх продукції, соціальної відповідальності, збільшення прибутку та конкурентоспроможності / Д. Ф. Новіков // Бізнес Інформ. - 2019. - № 12. - С. 432-437. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто принципи соціальної відповідальності суб'єктів господарювання та їх маркетингу на машинобудівному підприємстві, показано їх роль у формуванні витрат і прибутку підприємства. Встановлено, що основою дотримання принципів соціально відповідального маркетингу машинобудівного підприємства є забезпечення необхідної якості продукції, що випускається, за рахунок неухильного виконання технічних та інших вимог замовника або нормативної бази. Запропоновано якість продукції, що випускається, оцінювати показником якості продукції, який охоплює діапазони "якісна продукція" та "неякісна продукція". Показано, що забезпечити найбільший прибуток, за умови дотримання принципів соціально відповідального маркетингу, можна при досягненні граничного значення показника якості продукції, що випускається, в діапазоні "якісна продукція". У цьому випадку витрати на виробництво приймають найменше значення, а продуктивність - найбільше значення. Виходячи з цього обгрунтовано доцільність машинобудівним підприємствам України застосовувати нові технологічні та інжинірингові рішення, сучасне виробниче обладнання. Це дозволить виготовляти високоякісну конкурентоспроможну продукцію з одночасним суттєвим підвищенням продуктивності та прибутку підприємства. Таким чином, використовуючи принципи соціально відповідального маркетингу як обмежувального фактора якості продукції, що випускається, підприємство здатне забезпечити максимальний рівень прибутку за рахунок підвищення своєї конкурентоспроможності, домогтися збільшення частки на промисловому ринку, а також вийти на нові закордонні ринки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.10-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Новіков Д. Ф. 
Соціально відповідальний маркетинг в управлінні якістю та конкурентоспроможністю машинобудівної продукції / Д. Ф. Новіков // Бізнес Інформ. - 2020. - № 1. - С. 367-373. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто характер впливу внутрішньодержавних і світових криз на зниження якості та конкурентоспроможності машинобудівної продукції та, відповідно, на погіршення діяльності вітчизняних підприємств. Показано, що в кінцевому підсумку це призводить до невиконання принципів соціально відповідального маркетингу й погіршення просування продукції, що випускається, на вітчизняних і зарубіжних ринках. У зв'язку з цим обгрунтовано ефективні шляхи розвитку машинобудівних підприємств для виведення їх з кризового стану та успішного просування продукції, що випускається, на ринки. Проведено аналіз відмінних рис у стратегіях довгострокового розвитку вітчизняних машинобудівних підприємств і великих світових корпорацій. Показано, що модернізація виробничих потужностей машинобудівних підприємств на основі придбання сучасного обладнання та навчання персоналу дозволить в найкоротші терміни посилити промисловий розвиток держави і тим самим підвищити добробут жителів України. Цього можна досягти завдяки більш високій якості продукції, що випускається, та її більш низьким собівартості й ціни в результаті виконання принципів соціально відповідального маркетингу підприємства. Для ефективної модернізації підприємства розроблено уніфіковану методику її планування та проведення. Застосування цієї методики дозволить керівникам підприємств, навіть з мінімальними знаннями та досвідом проведення модернізації, здійснити її з максимально можливою ефективністю та в підсумку виконати принципи соціально відповідального маркетингу, забезпечивши прибуток підприємству. На основі узагальнення результатів проведених досліджень запропоновано визначення поняття "соціально відповідальний маркетинг вітчизняних машинобудівних підприємств промислового ринку".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.8-823.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Техніко-економічне обґрунтування сучасних технологій виробництва : навч. посіб. / Ф. В. Новіков, Д. Ф. Новіков, О. А. Єрмоленко, В. О. Жовтобрюх. - Дніпро : Ліра, 2022. - 255 c. - Бібліогр.: с. 244-253 - укp.

Розглянуто сутність і призначення техніко-економічного обґрунтування (далі - ТЕО) сучасних технологій виробництва й основні методики його виконання. Увагу приділено ТЕО доцільності здійснення модернізації виробничого підприємства сучасними технологіями та обладнанням із урахуванням вимог соціально відповідального маркетингу. Показано значний позитивний вплив результатів модернізації виробництва із застосуванням інноваційних інструментаріїв на його техніко-економічні показники. Наведено аналітичні дослідження собівартості виробництва продукції та умов її зменшення. Розроблено практичні рекомендації щодо подальшого розвитку теоретичних підходів до ТЕО сучасних технологій виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-642 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860318 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського